تاریخ خبر 1396/12/15

روند اعطای تسهیلات احداث واحد مسکونی

روند اعطای تسهیلات احداث واحد مسکونی

آیا می‌دانستید برای احداث هر واحد مسکونی شهری که سند مالکیت و پروانه‌ی ساختمانی داشته باشد می‌توانید با بانک مسکن مشارکت کنید؟ در این مقاله به بررسی روند اعطای تسهیلات ساخت واحد مسکونی به  متقاضیان آن خواهیم پرداخت

  • ابتدا به بانک مراجعه و تقاضای دریافت تسهیلات کنید. بعد از آن‌ تقاضا و وضعیت حساب بانکی شما به‌وسیله‌ی بانک بررسی و فرم‌هایی جهت تشکیل پرونده به شما داده می‌شود.
  • بانک استعلام‌های لازم را می‌گیرد و یک کارشناس، ملک موردمشارکت را ارزیابی می‌کند.
  • بعد از بررسی‌های لازم و تصمیم‌گیری نهایی پیش‌نویس قرارداد مشارکت تنظیم و به دفترخانه ارسال می‌شود. سپس قرارداد شما در شعبه، ثبت دائم شده تا محاسبات لازم برای واریز تسهیلات صورت گیرد و در نهایت تسهیلات به شما اعطا شود.
  • فراموش نکنید این تسهیلات طی چند مرحله و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه و تایید ارزیاب بانک به شما پرداخت می‌شود. مرحله دوم تسهیلات بعد از حداقل ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه و مرحله‌ی سوم آن بعد از حداقل ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه به شما داده می‌شود.
    واستان باشد از زمان گرفتن اولین مرحله‌ی تسهیلات، شما حداکثر یک سال فرصت دارید تا پایان‌کار واحد مسکونی را جهت قسط‌بندی تسهیلات به بانک ارائه کنید. بعد از آن ارزیاب بانک گزارشی را مبنی بر تایید اتمام پروژه و فروش اقساطی تسهیلات تهیه می‌کند تا شما بتوانید تسهیلات دریافتی را به‌صورت اقساطی به بانک برگردانید.
  • ملک در حال ساخت باید حداقل ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد تا شرایط اعطای وام محقق شود.

     

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

 

    ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 
  
 

آدرس Google Map

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق مسکن پدیده اندیشه و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017