تاریخ خبر 1397/02/12

دلایل اصلی به هم خوردن یک معامله‌ی ملکی و راه‌حل‌های آن

دلایل اصلی به هم خوردن یک معامله‌ی ملکی و راه‌حل‌های آن

خریداران خانه‌ی رویایی خود را می‌یابند و شروع به انجام اقدامات اولیه‌ی جابه‌جایی و اسباب‌کشی می‌کنند. در بازار مسکن کنونی یافتن خانه‌ی مناسب اولین گام به حساب می‌آید. متقاضیان ملک باید مراحل و موانع زیادی را برای بستن قرارداد پشت سر بگذارند. گاهی یک اتفاق کوچک و پیشِ‌ پا افتاده همه‌چیز را تغییر می‌دهد!

در این مقاله به بررسی اشتباهات رایج کارشناسان املاک در معامله‌ی ملکی خواهیم پرداخت.

‎درباره‌ی لوازم و الحاقات خانه توافق کنید

به هم خوردن معامله می‌تواند به‌دلیل یک موضوع بسیار جزئی باشد. اینکه چوب‌پرده یا قفسه‌ی نصب‌شده روی دیوار برای چه‌کسی است؟ بسیاری از خریداران و فروشندگان در مورد وسایل متعلق به خانه و وسایل شخصی اتفاقِ نظر ندارند. گاهی همین موضوع سبب اختلاف شدید طرفین و انجام نشدن معامله می‌شود. برای جلوگیری از چنین موضوعاتی بهتر است خریدار و فروشنده را کاملا توجیه کنید. اگر مالک روی وسایل و الحاقات خاصی حساس است قبل از آگهی و بازدید مشتریان آن‌را حذف کنید. همچنین می‌توانید هنگام بازدید به مشتریان توضیح دهید که چه وسایلی متعلق به خانه نیست. خریداران حق دارند بدانند خانه‌ی آگهی شده دقیقا شامل چه چیزهایی است.

قبل از تسویه با مالک هزینه‌ی دیگری نکنید

برخی از خریداران بعد از معامله شروع به خرید وسایل متنوع برای خانه‌ی جدید می‌کنند و هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند. این هزینه‌های پیش‌بینی نشده می‌تواند سبب فسخ معامله شود! به خریداران یادآوری کنید قبل از تسویه‌ی کامل با مالک و تمام شدن فرایند خرید پول خود را خرج نکنند!

مشکلات خانه را بی‌پرده بگویید

مذاکره با فروشنده درباره‌ی مسائل و تعمیرات لازم ملک سخت است! فراموش نکنید خریدارن در نهایت با مشکلات خانه روبه‌رو خواهند شد. ممکن است یکی از همسایه‌ها درباره‌ی مشکل فاضلاب ساختمان یا شلوغی خیابان اصلی با مشتریان احتمالی صحبت کند. پس بهتر است کارشناسان ملک و فروشندگان کاملا بی‌پرده و شفاف چنین موضوعاتی را با مشتریان احتمالی مطرح نمایند. این کار سبب اعتماد بیشتر بازدیدکنندگان نسبت به کارشناس و مالک خواهد شد. نگران نباشید و همه‌ی مسائل را برای خریدارن بازگو کنید. توجه کنید که مشکلات احتمالی ساختمان بعد از معامله بسیار بزرگتر از آنچه هست به نظر می‌آید!

ملک را ارزیابی کنید

بهتر است قبل از قرار دادن ملک در بازار مسکن به ارزیابی و تعیین قیمت واقعی آن بپردازید. این کار سبب می‌شود تا خریدار و فروشنده وارد یک معامله‌ی منصفانه شده و مطمئن باشند که ضرر نمی‌کنند. برخی خریداران و فروشندگان تصور می‌کنند که ملک مورد نظر را به قیمت واقعی نخریده و نفروخته‌اند و به‌همین دلیل معامله را به هم می‌زنند. به‌عنوان یک کارشناس حرفه‌ای حواستان باشد تا دو طرف معامله کاملا آگاهانه قرارداد را امضا می‌کنند.

مرز اراضی را مشخص کنید

حد و مرز بسیاری از املاک‌ومستغلات مشخص نیست. خریدار یک زمین ۶۰۰۰ متری را بازدید می‌کند و بعدها متوجه می‌شود که حصار ملک روی زمین همسایه بوده است. در شمال کشور این مشکلات بیشتر دیده می‌شود. جاده‌های خاکی، حصارها و بلوک‌ها مکان مشخصی ندارند. بهتر است قبل از معامله این مسائل را بررسی و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

مجوز ساخت‌وساز وجود ندارد

شهرداری‌ها به برخی زمین‌ها مجوز ساخت‌وساز نمی‌دهند. گاهی نیز تعداد طبقات پروانه‌‌ی ساختمان محدود است. بررسی کنید هدف نهایی خریدار از خرید ملک چه چیزی است و استعلام‌های لازم را از شهرداری منطقه بگیرید.

بازدید مجدد ملک را فراموش نکنید

خریدار

بازدید مجدد از یک ملک هم می‌تواند یک معامله را به هم بزند و هم از مشاجره‌ها و اختلاف‌نظرهای بعدی بکاهد. هنگام خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در املاک‌ومستغلات خریداران را درک کنید! آنها می‌خواهند هزینه کنند و حق دارند تا همه جا را به‌دقت بررسی کنند. بازدید مجدد از ملک برای خریدران یک امر ضروری است. این بازدیدها سبب می‌شود تا طرفین قراداد در موضوعات متفاوت ملک به توافق برسند و معامله با اطمینانِ خاطر بیشتری انجام شود.

 فروشنده

پس از تصمیم‌گیری برای فروش ملک، فروشندگان باید به بررسی و شناسایی مشکلات آن بپردازند. بهتر است قبل از آنکه مشتریان قسمت‌های فرسوده خانه را ببینند تعمیرات لازم آغاز شود. فراموش نکنید تعمیر خانه قبل از فروش آن هزینه‌های کمتری نسبت به فروش خانه و تعمیرات بعدی خواهد داشت.

تعمیرات اساسی قبل از آگهیِ ملک برای فروش

تسهیلات مسکن برای خریدار

بسیاری از خریداران برای خرید یا سرمایه‌گذاری در املاک‌ومستغلات از تسهیلات بانک مسکن استفاده می‌کنند. گرفتن این وام فرایندی زمان‌بر دارد و طرفین قرارداد باید کمی صبور باشند. در این میان برخی فروشندگان به مبلغ فروش خانه به‌سرعت نیاز دارند. کارشناسان ملک باید مخاطبان و مشتریان خود را به خوبی بشناسند و از مشکلات آنها مطلع باشند تا بتوانند معامله را با حداقل فشار مالی و عصبی به سرانجام برسانند.

 

بهترین راه یک معامله‌ی سالم و بدون حاشیه این است که طرفین قرارداد را از جزئیات خرید مطلع کنید. بهتر است درباره‌ی فرایند زمان‌بر تعمیرات خانه، گرفتن وام مسکن و … توضیحاتی کامل دهید. خریداران و فروشندگان به‌دلیل چنین مشکلاتی از کارشناسان ملک خرده نمی‌گیرند. ولی یک کارشناس حرفه‌ای املاک‌ومستغلات مسائل و مشکلات موجود را شناسایی و مسیر را برای دو طرف هموار می‌کند.

مسکن پدیده اندیشه با چندین سال سابقه کار در زمینه خرید و فروش آپارتمان در اندیشه فاز 1،باغ و باغچه ،ویلا،مشارکت در ساخت ملک و پیشرو در امر خدمت رسانی شما می باشد

ما می توانیم شما را در امر 
 خرید آپارتمان در اندیشه فاز 3  با مشاوران مجرب یاری کنیم

آخرین اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

 

    ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 
  
 

آدرس Google Map

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق مسکن پدیده اندیشه و هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام و لینک منبع غیر قانونی بوده و قابل پیگرد میباشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017